!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Obalamy mity o pompach ciepła! | Aslandi Blog

Obalamy mity o pompach ciepła!

#pompy ciepła

Sprawdź mity o pompach ciepła!

Pompy ciepła to zaawansowane urządzenia, które wymuszają przepływ ciepła z obszaru o niższej do obszaru o wyższej temperaturze. Proces zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej, bądź cieplnej. Są to bardzo przyszłościowe urządzenia, których system pozwala na obniżenie kosztów, ochronę środowiska i pełne bezpieczeństwo grzewcze.

W Internecie znaleźć można wiele informacji na temat tych urządzeń, a ogromna część z nich zdecydowanie mija się z prawdą - tak więc w dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić wszystko z perspektywy eksperta, który montażem i obsługą pomp ciepła zajmuje się od wielu lat!

• Bardzo hałasują

Nowoczesne pompy ciepła są stworzone tak, aby jednostka zewnętrzna nie przekraczała mocy akustycznej 60dB. Emitowany hałas jest niższy lub zbliżony do tego, który wytwarzają lodówki w naszych domach. W większości przypadków, nocą jednostka nie przekracza 40dB. Jeżeli taki dźwięk będzie z jakiegoś powodu nieodpowiedni, można zdecydować się również na opcję pompy ciepła Silent, która ma znacznie obniżoną moc akustyczną.

Głośność urządzenia podczas pracy sprawdzić możecie w naszym filmie, który nagraliśmy w odpowiedzi na pytania wielu zainteresowanych!

• Zajmują dużo miejsca

Wymiary mogą różnić się ze względu na to jaka pompa została dobrana do budynku. Jednostka zewnętrzna z jednym wentylatorem zazwyczaj ma wymiary 622 x 824 x 928mm, natomiast jednostka wewnętrzna 892 x 500 x 340mmm. W środku znajdują się również zbiorniki do centralnego ogrzewania oraz na ciepłą wodę użytkową – rozmiary różnią się ze względu na pojemność, można je sprawdzić w kartach katalogowych.

Najwięcej miejsca zajmują pompy typu „lodówka”, gdyż zbiornik na ciepłą wodę użytkową jest umieszczony wewnątrz nich, jest to na przykład pompa Panasonic AllinOne, której dokładne wymiary udostępniamy wraz z kartą katalogową. Warto wspomnieć, że jest ona idealnym rozwiązaniem do zasilania grzejników lub ogrzewania podłogowego wodą grzewczą o temperaturze do 55°C.

• W niskich temperaturach są mało wydajne

Pompy ciepła wyposażone są w grzałkę, która automatycznie załącza się przy minusowych temperaturach. W zależności od rodzaju pompy ciepła, grzałka ma moc 3V, 6V bądź 9V. Dla przykładu, pompa Panasonic T-CAP zachowuje nominalną wydajność grzewczą przy temperaturach zewnętrznych nawet do -28 stopni Celsjusza. pc2.png

• Nie nadają się do starych budynków

Oczywiście, że to mit! Wiek budynku nie ma tutaj znaczenia. Jeżeli obiekt jest dobrze zaizolowany lub przeszedł termomodernizację, to jak najbardziej nadaje się na ogrzewanie pompą ciepła. Jeżeli to Cię nie przekonuje, możesz wykonać audyt energetyczny budynku, w którym wskażemy najbardziej optymalną jednostkę dla Twojego domu oraz wykonamy bezpłatną analizę pracy urządzenia.

• Wymagają częstych przeglądów

Większość pomp ciepła posiada aplikację, która umożliwia monitorowanie przez serwisanta w celu wykrycia potencjalnych awarii oraz zdalnej naprawy usterek, zmniejszając do minimum czas reakcji i niedogodności. Dostępność aplikacji zależna jest od producenta.

Poza tym, pompy posiadają sterownik, który pozwala na monitorowanie, ocenę i optymalizację temperatury w domu i temperatury wody użytkowej oraz zużycia energii z każdego miejsca i w każdym momencie, dlatego jesteś w stanie sam sprawdzić i ustawić pracę pompy ciepła.

• Są awaryjne

Nieprawidłowe działanie pompy ciepła może być spowodowane jednym z głównych ustawień:

niepoprawny tryb pracy pompy ciepła, • temperatura CO niższa niż aktualna temperatura CWU, • nieosiągnięty próg załączania pompy na czujniku CO, • problem związany z nieprawidłowymi ustawieniami, o którym już wcześniej wspomnieliśmy.

A jeżeli Ty również zastanawiasz się nad zmianą źródła ogrzewania, skontaktuj się z profesjonalną firmą, która wyjaśni Ci szczegóły i poda rzetelne informacje na temat pompy, którą jesteś zainteresowany!

W pierwszej kolejności powinieneś zorientować się, jaka pompa ciepła będzie odpowiednia dla Twojego budynku, dlatego skontaktuj się z nami, a my wykonamy bezpłatny audyt, zbierzemy potrzebne informacje i przygotujemy pełną ofertę wraz z analizą produkcji.

🌐 Bezpłatna wycena 📲 727 929 398.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));