!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Jak działa zeroenergetyczny budynek? | Aslandi Blog

Jak działa zeroenergetyczny budynek?

#fotowoltaika#pompy ciepła

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym artykułem, z którego dowiesz się czym jest budynek zeroenergetyczny!

CZYM JEST BUDYNEK ZEROENERGETYCZNY?

Ceny tradycyjnych paliw kopalnianych stale rosną, a pierwotne systemy grzewcze przestają spełniać określone warunki, zarówno pod względem praktycznym jak i środowiskowym. Istotny jest też fakt, że wszelkiego rodzaju dofinansowania z urzędów, gmin oraz funduszy przeznaczone są tylko i wyłącznie dla nowoczesnych, energooszczędnych technologii.

NA CZYM POLEGA ZEROENERGETYCZNOŚĆ?

Budynek zeroenergetyczny cechuje się tym, iż nie wymaga doprowadzania z zewnątrz energii koniecznej do prawidłowego funkcjonowania domostwa. Z samej definicji wynika, iż jest to właśnie budynek o zerowym zużyciu energii netto i zerowej emisji dwutlenku węgla rocznie.

Energia w takich budynkach wytwarza się lokalnie, poprzez połączenie i działanie technologii wytwarzania energii ze źródeł alternatywnych - energia słoneczna i wiatr oraz wysoce energooszczędnymi systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Taki zestaw jest w pełni przyjazny środowisku naturalnemu - nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery. Połączenie to jest również w pełni korzystne dla samego użytkownika w życiu codziennym - systemy nie powodują zabrudzeń, są praktyczne, ekonomiczne, a co najważniejsze nie wymagają dużego nakładu czasu.

Zobacz jak zamontowaliśmy pompę ciepła i uczyniliśmy budynek zeroenergetycznym!

Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to:

• Pełna niezależność energetyczna oraz finansowa ze względu na stale rosnące koszty paliw stałych. • Brak bieżących opłat za podstawowe potrzeby – prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę. • Czyste powietrze i optymalna wilgotność w domu. • Większe bezpieczeństwo budynku oraz jego mieszkańców.

KIEDY NAJLEPIEJ ZACZĄĆ?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko uzależnione jest o Twojej obecnej sytuacji. Jeżeli jesteś na etapie projektowania swoich czterech ścian, zapoznaj się z warunkami, które pomogą Ci przystosować dom pod nowe systemy ogrzewania czy też wytwarzania energii elektrycznej - konkretne informacje znajdziesz w naszym poprzednim wpisie - klik!

W ramach przypomnienia, najważniejsze elementy to:

• Ukształtowanie i położenie terenu. • Miejsce na odnawialne źródła energii. • System i rodzaj izolacji. • System wentylacji. • Dobór odbiornika ciepła.

Jeżeli jesteś właścicielem starszego budynku – nic straconego! Wystarczy, że sprawdzisz czy Twój dom spełnia odpowiednie warunki, aby zainstalować w nim pompę ciepła i fotowoltaikę. Większość domów już istniejących po wyposażeniu w odpowiedniej mocy instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła również może zostać domami zeroenergetycznymi!

W przypadku pompy ciepła istotne aspekty to:

• Ilość i jakość termoizolacji podłogi, ścian oraz poddasza • Miejsce na jednostkę wewnętrzną, zewnętrzną i ich ewentualną odległość • Ilość oraz wymiary wszystkich okien

W przypadku fotowoltaiki najpierw sprawdź:

• Moc umowną budynku • Roczną ilość zużywanej energii • Jakość pokrycia dachowego • Odchylenie od południa oraz kąt nachylenia dachu

Wykadrowana2-min-min.jpg

Podsumowując..

Budownictwo zeroenergetyczne jest samowystarczalne energetycznie, oprócz projektu, który przystosuje dom do niskiego zużycia energii, należy również zwrócić uwagę na energooszczędny sprzęt gospodarstwa domowego i elektronikę, której obecnie na rynku nie brakuje.

Jeżeli już teraz zaczniesz interesować się powyższym tematem i w bardzo szybkim tempie zaczniesz samodzielnie wytwarzać energię, zyskasz niezależność od dostawcy energii elektrycznej, a co za tym idzie - niezależność finansową.

Pomożemy Ci stworzyć zeroenergetyczny budynek! 🌐 Bezpłatna wycena 📲 727 929 398.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));