!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Od pomysłu do odbioru instalacji w swoim domu – droga klienta | Aslandi Blog

Od pomysłu do odbioru instalacji w swoim domu – droga klienta

#pompy ciepła

Jesteś ciekawy/ciekawa jak wygląda proces drogi inwestora od podjęcia decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej, aż do finalnego odbioru inwestycji?

W tym wpisie postaramy się szczegółowo opisać taką drogę – na przykładzie naszej firmy.

Pierwszy kontakt


Na samym początku drogi inwestor natrafia na naszą ofertę na banerze reklamowym, w internecie, lub trafia do nas zachęcony przez znajomych / sąsiadów.

Na tym etapie opisuje jaki dokładnie produkt go interesuje, a my doradzamy jaka instalacja będzie odpowiednia.

Równolegle nasz specjalista przyjeżdża na miejsce, aby wykonać wycenę, sprawdza on również warunki topograficzne, między innymi:

– Kąt nachylenia i azymut.

– Pokrycie dachu.

– Najlepszą lokalizację pod położenie inwertera.

Podpisanie umowy i finansowanie


Na tym etapie nasz handlowiec przyjeżdża do inwestora z gotową umową, lub inwestor pojawia się w naszym biurze, gdzie istnieje również możliwość obejrzenia z bliska jak wyglądają oraz jak działają ogniwa fotowoltaiczne .

Po podpisaniu umowy weryfikujemy indywidualnie najlepszą opcję finansowania i pomagamy ze wszystkimi formalnościami.

Przekazanie projektu i wizualizacji instalacji


Do trzech dni od podpisania umowy nasz zespół projektowy kontaktuje się z inwestorem i przedstawia gotowy projekt zawierający analizę nasłonecznienia oraz zacienienia budynków sąsiednich.

Inwestor otrzymuje od nas graficzną wizualizację instalacji, a następnie zespół projektowy umawia się na kontakt zwrotny, aby klient miał czas zapoznać się z wizualizacją.

Na tym etapie możliwa jest jeszcze rozbudowa instalacji.

Po otrzymaniu finalnej akceptacji inwestora, umawiamy się na przybliżony termin wykonania instalacji, a nasz dział logistyczny kontaktuje się i potwierdza termin na trzy dni przed datą rozpoczęcia prac.

Montaż instalacji


W umówionym dniu, nasi wykonawcy przyjeżdżają do inwestora i montują ogniwa zgodnie z projektem.

Równocześnie składamy wniosek o zmianę licznika na licznik dwukierunkowy, czyli taki, przez który będzie w stanie płynąć nie tylko energia przychodząca z sieci – ale również ewentualny nadmiar energii, który będziemy mogli przesyłać do sieci.

Inwestor podpisuje protokół odbioru.

Szkolenie i odbiór certyfikatów i gwarancji


Po zamontowaniu inwertera, elektryk wykonuje próbne uruchomienie instalacji i szkoli inwestora w jaki sposób włączać i wyłączać inwerter.

Przekazujemy również mobilną aplikację, dzięki której inwestor będzie miał całodobowy dostęp do wykresów pracy urządzeń swojej instalacji, oraz szkolimy z jej obsługi.

Nasza firma również posiada dostęp do aplikacji i wykresów inwestora, dzięki czemu będziemy w stanie zdalnie odpowiedzieć na wszelkie, ewentualne zapytania ze strony klienta.

Przekazujemy wszystkie karty katalogowe, certyfikaty jakości i pochodzenia urządzeń, deklarację zgodności sprzętów i udzielamy gwarancji.

Na samym końcu, w momencie w którym licznik jest już wymieniony składamy w imieniu inwestora dokument o zwrot kwoty 5000 PLN, z tytułu dotacji „mój prąd”.

Jeżeli inwestor oprócz instalacji fotowoltaicznej posiada również pompę istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie z narodowego funduszu ochrony środowiska – w tym przypadku również pomagamy.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));