!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Czy klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia? | Aslandi Blog

Czy klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia?

#pompy ciepła

Nie boimy się użyć określenia, że upalny sezon letni zaczął się już na dobre (na zachodzie Polski odnotowano już czerwcowy rekord temperatury), a w związku z tym, coraz większa liczba osób zaczyna poważnie rozważać montaż klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu - czy słusznie?

Jeszcze nie tak dawno klimatyzacja kojarzona była głównie z luksusem, panowało również przekonanie, że pozwolić na nią może sobie właściwie tylko bardzo mała część społeczeństwa, co oczywiście już wtedy nie do końca było zgodne ze stanem faktycznym - a obecnie, klimatyzacja to znaczne ułatwienie życia, które jest w zasięgu właściwie każdego, ponieważ ceny jednostek stały się naprawdę korzystne!

Czy przekonanie o szkodliwości klimatyzacji jest słuszne?

Każdy z nas, w życiu codziennym spotyka się z tymi urządzeniami w różnych okolicznościach - w samochodzie, w hotelu, a czasem nawet na przystanku, co przekłada się na bardzo często spotykaną opinię na temat negatywnego wpływu tych urządzeń na nasze zdrowie. Bardzo duża ilość osób uważa, że posiadanie takiego urządzenia w swoim domu przełoży się na zwiększoną liczbę zachorowań domowników, a sezon na przeziębienia będzie trwał cały rok!

Spotkaliśmy się również z zapytaniem dotyczącym występowania drobnoustrojów, grzybów i szkodliwych cząsteczek w powietrzu wypuszczanym przez klimatyzator - odpowiadamy jednoznacznie, jest to MIT, a prawidłowe korzystanie z urządzenia jednoznacznie wyklucza jakikolwiek negatywny wpływ na zdrowie!

home-air-conditioner-and-hand-with-remote-control-2022-04-30-16-30-03-utc-min.jpg

Czy klimatyzacja może być szkodliwa dla portfela?

Kolejnym pytaniem, które bardzo często słyszymy od naszych inwestorów (zarówno przy montażu pomp ciepła jak i klimatyzatorów) jest kwestia pobieranej energii - tutaj odpowiedzieć możemy jednoznacznie, klimatyzacja pobiera tyle samo energii, co inne urządzenia RTV i AGD, a na rynku obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli klimatyzatorów, co przekłada się na możliwość wyboru bardzo energooszczędnych jednostek!

Dlaczego klimatyzacja nie jest szkodliwa dla zdrowia?

Wszystko opiera się na poprawnym użytkowaniu urządzenia, po zamontowaniu klimatyzacji u inwestora wykonujemy dla niego specjalny instruktaż i szkolimy z jej obsługi, dzięki czemu likwidujemy możliwość wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w jej działaniu. Ponadto informujemy również o tym jak istotny jest fakt wykonywania regularnych przeglądów, które pozwalają na systematyczną kontrolę stanu instalacji przez wykwalifikowanego technika - zwykle dwa razy w roku.

Podczas takiego przeglądu określany jest stan poszczególnych elementów, czystość filtra (który odpowiada za usuwanie z powietrza bakterii i drobnoustrojów, dba również o odpowiednią temperaturę i wilgotność co wpływa korzystnie na nasze zdrowie), całość systemu sprawdzana jest również pod kątem ewentualnych usterek.

Zobacz na własne oczy jak montujemy specjalne klimatyzatory (również z funkcją grzania) na naszym kanale YouTube!

Szkodliwość klimatyzacji to mit!

Na przestrzeni wielu lat istnienia klimatyzatorów na rynku, produkt ten obrósł w wiele mitów, które na szczęście (wraz ze wzrostem popularności klimatyzatorów) odchodzą w zapomnienie. W związku z tym, serdecznie zachęcamy aby w erze upalnych letnich miesięcy nie męczyć się więcej przez wysokie temperatury i gorączkowo łapać podmuchy zimnego powietrza prosto z wiatraka, tylko wybrać sprawdzone i zdrowe rozwiązanie!

A jeżeli chciałbyś, abyśmy dobrali klimatyzację odpowiednią dla Twojego domu lub mieszkania, skontaktuj się z nami - przeprowadzimy bezpłatny audyt, przygotujemy indywidualną wycenę i analizę pracy urządzenia!

🌐 Bezpłatna wycena 📲 727 929 398.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));