!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Urządzenie, które chłodzi i ogrzewa dom! | Aslandi Blog

Urządzenie, które chłodzi i ogrzewa dom!

#pompy ciepła

Czy słyszałeś kiedyś o urządzeniu, które zimą ogrzewa powietrze w pomieszczeniu pełniąc rolę grzejnika, a latem chłodzi dom pełniąc funkcję klimatyzacji? Poznaj klimakonwektory!

W zależności od sposobu regulowania temperatury mogą służyć tylko do chłodzenia lub grzania, a także jako połączenie tych funkcjonalności czyli grzewczo-chłodzące. W zimie ogrzewają pomieszczenia, a w lecie schładzają w nich powietrze przynosząc ulgę w upałach!

Klimakonwektor wyglądem zewnętrznym nie różni się prawie niczym od klimatyzatora. Źródłem jego zasilania może być agregat wody lodowej lub powietrzna pompa ciepła. Są one zatem wykorzystywane w dużych obiektach lub domach jednorodzinnych.

Jakie rodzaje klimakonwektorów wyróżniamy?

W zależności od zastosowania i lokalizacji, klimakonwektory dzielimy na kilka typów, między innymi ścienne, podłogowe, kasetonowe oraz kanałowe, a konkretny typ ustalany jest na podstawie zapotrzebowania klienta i dobierany jest indywidualnie do parametrów konkretnego budynku.

Urządzenia te wyposażone są kilka podstawowych części m.in.:

 • wymiennik - do którego dostarczany jest czynnik chłodząco-grzewczy,
 • wentylator - rozprowadza obrobione termicznie powietrze,
 • zawór regulacyjny - dostarcza czynnik w odpowiedniej ilości,
 • sterownik - reguluje pracę urządzenia,
 • filtr powietrza - oczyszcza strumień powietrza nadmuchiwanego nad wymiennik ciepła,
 • tacę na skropliny

NaStroneMałaRozdzielczosc.png

Jak działa klimakonwektor?

Sterowanie odbywa się za pomocą bardzo intuicyjnego pilota co ułatwia korzystanie z urządzenia. Działa na zasadzie wymiany ciepła z otoczeniem poprzez wentylatory, a powietrze schładza poprzez skraplanie wilgoci, przy wykorzystaniu specjalnego systemu odprowadzania skroplin, za co odpowiedzialne są filtry jonizacyjne. Co więcej, dzięki nim produkt filtruje także powietrze, z którego usuwa zanieczyszczenia.

Mówiąc prościej - wentylatory znajdujące się w urządzeniu wymuszają cyrkulację, wypychając ciepłe lub chłodne powietrze do pomieszczenia. Gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie żądaną wartość, układ automatyki zmniejszy wydajność wentylatora albo go wyłączy i będzie czuwał nad utrzymaniem żądanej temperatury.

Główne zalety posiadania urządzenia grzewczo-chłodzącego:

 • uniwersalność oraz wygodna i prosta obsługa
 • przyjazny dla alergików
 • komfort termiczny przez cały rok
 • oszczędność przestrzeni dzięki niewielkim gabarytom
 • oczyszczanie i filtrowanie powietrza – jego wysoka jakość dzięki filtrom jonizacyjnym
 • wytwarzanie mikroklimatu korzystnego dla alergików
 • bezpieczeństwo i ochrona środowiska - w przeciwieństwie do klimatyzatora, klimakonwektor ogrzewa i schładza powietrze za pośrednictwem wody, a nie freonów (związków chemicznych, których emisja do atmosfery powoduje niszczenie warstwy ozonowej)

Jak kształtują się ceny klimakonwektorów?

Jeżeli chodzi o ceny urządzeń, to w dużej mierze zależą od modelu czy sposobu montażu, jednak zdecydowanie największą różnicę cenową widać pomiędzy klimakonwektorami z wbudowanymi wentylatorami, a indukcyjnymi. Finalna wycena zależna jest między innymi od parametrów budynku - jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem bezpłatnej wyceny, skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Ciebie zupełnie niezobowiązującą wycenę wraz z indywidualną analizą pracy urządzenia.

Zobacz nasz film, w którym pokazujemy pełny montaż klimakonwektorów i dowiedz się więcej!

Podsumowując, klimakonwektor to urządzenie idealne dla osób, które pragną być niezależne pod względem utrzymywania temperatury w budynku mieszkalnym, jednocześnie stawiając na uniwersalność. Ze względu na wyjątkowo łatwą obsługę oraz właściwości, urządzenia te są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Chcesz dowiedzieć się ile więcej na temat klimakonwektorów? Skorzystaj z naszego bezpłatnego formularza wyceny, lub zadzwoń do naszego biura, a my odpowiemy na wszystkie pytania!

🌐 Bezpłatna wycena 📱 727 929 398.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));