!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Jak dobrać pompę ciepła? | Aslandi Blog

Jak dobrać pompę ciepła?

#pompy ciepła

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym artykułem, w którym dowiesz się jak dobieramy pompy ciepła!

W Polsce wciąż większość gospodarstw domowych korzysta z pozaklasowych źródeł ogrzewania, tzw. „kopciuchów”, które poddawane są coraz większym sankcjom ze strony rządów na całym świecie. Ze względu na zaostrzone warunki, dotyczące wymiany nieekologicznych źródeł ciepła, które weszły w życie z zamiarem walki ze smogiem i ochroną środowiska, stale rośnie zainteresowanie urządzeniami jakimi są pompy ciepła. Właśnie dlatego przychodzimy do Was z artykułem, w którym pokażemy Wam jak dobieramy pompę ciepła od A do Z!

Dobór odpowiedniego urządzenia.

Pierwszym etapem jest oczywiście wybranie naszego numeru kontaktowego na swoim telefonie komórkowym! – 727 929 398. Osoba zajmująca się obsługą klienta odbierze telefon, odpowie na nurtujące Cię pytania, a następnie umówi na spotkanie z przedstawicielem handlowym, w dogodnym dla Ciebie terminie.

Drugi etap rozpocznie się w uzgodnionym wcześniej terminie, gdy specjalista przyjedzie, dokona audytu Twojej kotłowni. Po oględzinach i uzgodnieniu, gdzie będzie umiejscowiona jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna, przedstawiciel zbierze wszystkie kluczowe informacje na temat parametrów Twojego budynku. Zapyta o wymiary i kondygnację budynku, rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane ściany i podłoga oraz izolację i jej grubość.

Będą potrzebne również informacje na temat okien, drzwi, wentylacji oraz obiegów, czy też komfortowej temperatury, którą chciałbyś uzyskać w zimie. Oprócz tego konieczne będą dane o wcześniejszym zużyciu i obecnym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową.

Po uzyskaniu wszystkich odpowiedzi, opiekun przygotuje dla Ciebie ofertę pompy ciepła, która będzie odpowiednia dla Twojego budynku pod względem zebranych parametrów. Przedstawi Ci również zarys schematu i umiejscowienia wszystkich materiałów.

Montaż jednostki.

Kolejny etap zaczyna się w momencie podpisania umowy. Po uzgodnieniu wszelkich spraw z inwestorem, umowa zostaje przekazana do naszego biura, a pracownicy w firmie przystępują do realizacji umowy. Dział logistyki zajmie się zakupem i dostawą wybranej dla Ciebie pompy ciepła oraz ustali konkretny termin montażu, a kierownik budowy odpowie na wszystkie pytania, które mogłyby się pojawić.

Czwartym i ostatnim etapem jest montaż jednostki - instalatorzy przyjadą w uzgodnionym wcześniej terminie i zamontują Twoją pompę ciepła wraz ze zbiornikami, zgodnie z projektem i umową.

Następnym etapem po prawidłowym montażu urządzenia grzewczego, nadchodzi próba szczelności. Pompy ciepła typu split składają się z dwóch jednostek, które są połączone przyłączami F-gazowymi, w których krąży czynnik, z tego też powodu konieczne jest przeprowadzenie próby, która potwierdzi poprawny montaż i działanie urządzenia.

AdobeStock_133254154 (1)-min.jpeg

Pierwsze uruchomienie.

Jeżeli, wszystko przebiegnie pomyślnie, można uruchomić i zaprogramować w należyty sposób pompę ciepła, tzn. ustawić priorytet grzania i przedział temperaturowy ciepłej wody użytkowej. Istnieje oczywiście możliwość manualnej konfiguracji poszczególnych parametrów, jednak jest ich naprawdę sporo i w tym przypadku najlepiej zapoznać się z instrukcją producenta.

Jednym z najczęściej używanych parametrów są krzywe grzewcze, które pozwalają nam na ustawienie różnych temperatur w ciągu dnia bądź tygodnia, w zależności od preferencji Inwestora. Pompę ciepła można również połączyć z aplikacją mobilną, gdy istnieje taka możliwość - zależy to od producenta, aczkolwiek zawsze staramy się dobrać urządzenie, które posiada taką funkcję.

Ostatnim etapem jest odbiór dokumentacji powykonawczej. W skład takich dokumentów wchodzą m.in. karty katalogowe użytego materiału, certyfikat i atest higieniczny, karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi. W momencie, gdy dokumenty będą gotowe, poinformujemy Cię telefonicznie i umówimy się na dogodny termin odbioru.

Pełną relację z procesu doboru pompy ciepła znajdziesz poniżej:

A jeżeli chciałbyś, abyśmy dobrali pompę ciepła odpowiednią dla Twojego domu, skontaktuj się z nami - przeprowadzimy bezpłatny audyt!

🌐 Bezpłatna wycena 📲 727 929 398.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));