!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Carport - czyli wiata garażowa, która sprawi, że przestaniesz płacić rachunki za prąd! | Aslandi Blog

Carport - czyli wiata garażowa, która sprawi, że przestaniesz płacić rachunki za prąd!

Rozwój rynku odnawialnych źródeł energii postępuje w błyskawicznym tempie!

A co za tym idzie, pojawia się mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają maksymalnie wykorzystać darmową energię ze słońca na różne sposoby! Jednym z takich rozwiązań jest właśnie Carport!

Ale.. czym właściwie jest Caport i jak działa?

Carport to nic innego jak wiata parkingowa , która posiada na sobie specjalnie dobraną instalacje fotowoltaiczną. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane budową miejsca służącego do parkowania swojego samochodu, ale poza tym, chcą czerpać z tego dodatkowe korzyści - takie jak darmowa energia elektryczna!

Jest to więc system, który łączy wykorzystywanie powierzchni parkingowej z wytwarzaniem energii elektrycznej, nie zajmując przy tym dodatkowego miejsca na instalację, ponieważ jest ona wbudowana w miejsce parkingowe!

W przypadku tego rozwiązania, istnieje naprawdę wiele możliwości budowy takiego miejsca. Może być to wolnostojący obiekt, ale również taki, który jest dobudowany do budynku!

W przeciwieństwie do garażu nie wymaga on pozwolenia na budowę, a jego koszty są kilkukrotnie niższe! Świetnie sprawdzi się również w przypadku posiadaczy samochodów elektrycznych.

pobrane.jpg

Jakie są wady i zalety Carportów?

Zdecydowanie, ogromnym plusem jest brak konieczności załatwiania urzędowych formalności i bardzo szybki czas realizacji, a przy tym cena o wiele niższa niż w przypadku klasycznego garażu. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszej ilości miejsca na działce, ale jednocześnie zapewni pełną ochronę dla samochodu przed zjawiskami pogodowymi.

Design Carportu jest całkowicie dowolny, są one wykonywane na zamówienie, a co za tym idzie zapewniana, jest pełna elastyczność jeżeli chodzi o rozmiar, wygląd zewnętrzy i wewnętrzny. Minusem takiego rozwiązania, jest zdecydowanie mniejsza powierzchnia magazynowa niż w przypadku klasycznego garażu, oraz fakt, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, na każde 500m2 działki budowlanej może przypadać tylko jedna taka konstrukcja.

Ile kosztuje Carport?

Sumaryczny koszt inwestycji zależny jest od kilku czynników, między innymi od gabarytów obiektu, ale również od mocy zamontowanej instalacji fotowoltaicznej. W zależności od zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną, wielkość mocy instalacji fotowoltaicznej może być różna.

W związku z powyższym, całkowity koszt ustalany jest indywidualnie, po rozmowie z inwestorem i dobraniu najlepszej instalacji dla konkretnego przypadku.

Orientacyjny koszt konstrukcji jednostanowiskowej (bez instalacji fotowoltaicznej) oscyluje w granicach 6800 PLN brutto , a dwustanowiskowej 11 500 PLN brutto .

Z czego konstrukcja wiaty jednostanowiskowej pozwoli nam na montaż paneli o mocy około 4,5 kWp , a wiaty dwustanowiskowej na montaż paneli o mocy około 9kWp .

Jest to wartość, która zdecydowanie wystarczy na zaspokojenie potrzeb większości gospodarstw domowych.

blog3.png

Słowem podsumowania

Carporty są nowoczesnym i bardzo wydajnym ekonomiczne rozwiązaniem, nie tylko w przypadku inwestorów prywatnych! Świetnie sprawdzą się również w przypadku firm, centrów handlowych, hoteli oraz stacji benzynowych. Szczególnie polecane w przypadku właścicieli samochodów elektrycznych, gdzie do całkowicie bezpłatnej jazdy, (przy założeniu ~16 000 km w skali roku) wystarczy wiata z instalacją o mocy 2 kWp !

Jeżeli potrzebujesz nowoczesnego i estetycznego miejsca do parkowania samochodu, całkowicie eliminując rachunki za prąd - wiata fotowoltaiczna będzie idealna!

Chcesz dowiedzieć się więcej o Carportach, albo zapytać o bezpłatną wycenę? Skontaktuj się z nami używając formularza kontaktowego na dole strony, lub zadzwoń!

727 929 398

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));