!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '747068129478508'); fbq('track', 'PageView'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-57QDG36');Dofinansowanie Mój Prąd w pigułce! | Aslandi Blog

Dofinansowanie Mój Prąd w pigułce!

#fotowoltaika

W dzisiejszym wpisie przybliżymy Wam szczegóły nowej edycji programu "Mój Prąd", czyli długo wyczekiwanego dofinansowania, które wspiera polskie mikroinstalacje fotowoltaiczne!

Czym jest program "Mój Prąd"?

Jest to program finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce! Z programu skorzystać mogą osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby oraz posiadają zawartą umowę z zakładem energetycznym - na potrzeby regulacji wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotację ubiegać się może każdy, kto posiada wykonaną instalację, która jest podłączona do sieci elektroenergetycznej (posiada licznik dwukierunkowy). Instalacja musi mieć moc od 2kW do 10kW i być przeznaczona na użytek własny (cele mieszkaniowe), wydatki na nią musiały zostać poniesione od 1 lutego 2020 roku a montaż instalacji nie został zakończony przed tą datą. Instalacja nie może być rozbudową już istniejącej instalacji.

Jakie wsparcie przewiduje program?

Zwrot do 50% kosztów inwestycji, maksymalnie do** 3000 PLN** na instalację, dodatkowo inwestycja zwolniona jest z podatku PIT. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem możesz odliczyć od podatku (jako ulgę termomodernizacyjną). Na ten moment wypłaconych zostało już ponad 221 000 dofinansowań do projektów instalacji fotowoltaicznych!

Jak kształtuje się budżet i w jakich datach przewidziany jest program?

Nabór wniosków przewidywany jest od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r, lub do wyczerpania alokacji środków, do programu Mój Prąd 3.0. można złożyć wniosek jedynie w wersji elektronicznej. Wnioski złożone do NFOŚiGW w formie papierowej będą automatycznie odrzucane.

NFOŚiGW informuje, że na ten moment w budżecie projektu zostało do alokacji 51 774 998 PLN! fotowoltaika-oszczędność-ręka-słoik-scaled.jpg Jesteś zainteresowany inwestycją w instalację fotowoltaiczną i chcesz dowiedzieć się więcej o programie Mój Prąd? Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z naszego bezpłatnego formularza wyceny, lub zadzwoń do naszego biura, odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dobrać najbardziej wydajną i opłacalną instalację dla Twojego gospodarstwa domowego !

🌐 Bezpłatna wycena 📱 727 929 398.

Udostępnij arykuł
linkedin social mediafacebook social media

Zapytaj o wycenę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celach handlowych, w tym sporządzenia i przedstawienia oferty handlowej, przez firmę Aslandi spółka z o.o. zgodnie z polityką prywatności.*

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v10.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));